Dzień Trzeźwości 15.04.2019 PDF  | Drukuj |  Email
26.02.2015.

W dniu 15 kwietnia 2019 r. obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Spotkanie w Klubie odbędzie się o godz.17:00. Klub w tym dniu czynny będzie od godz.9:00 przez cały dzień. Zapraszamy.

Informacje o tym Dniu oraz plakat znajdziesz w zakładce "Czytaj".

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TRZEŹWOŚCI

Jeszcze mamy w pamięci telewizyjne „Maratony Trzeźwości” i niezapomnianą redaktor Ewę Cendrowską. To było o nas, o tym, co działo się w klubach abstynenckich i to my byliśmy uczestnikami i kibicami tych programów. Do dzisiaj w wielu miejscowościach rozgrywane są powstałe z inspiracji „Maratonu” biegi trzeźwościowe.

Szczególną symboliką ma poniedziałek poprzedzający Święta Wielkanocne nazywany Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości.

W 2019 roku Ogólnopolski Dzień Trzeźwości przypadł na 15 kwietnia.

Jest to okazja do zaprezentowania działalności stowarzyszeń abstynenckich, zwrócenia uwagi na problemy wzrostu spożycia alkoholu i zagrożeń z tego wynikających. Wykorzystajmy to święto do promocji zdrowych form spędzania wolnego czasu jako działań rehabilitacyjnych i profilaktycznych. Dla decydentów środków masowego przekazu jak i obywateli naszego kraju jest to moment na refleksję, stworzenie okazji do głębszego zastanowienia się nad tym, jaką rolę alkohol odgrywa w naszym życiu.
Mamy nadzieję że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji ruchu abstynenckiego i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akcentowanej.

 

Zmieniony ( 30.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2007 - 2019 Klub Abstynentów "Siódemka" w Knurowie
Prepared by www.noweprojekty.com.pl